MENÜ GİRİŞ DUYURULAR TAKVİME EKLE FAVORİLERE EKLE E-BÜLTEN KAYIT
Çocuk Enfeksiyon 2020

Kongrenin Başlamasına
GÜN
SAAT   DAKİKA
26 Eylül - 4 Ekim 2020
Yeterlilik Deneme Sınavı


Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği
Deneme Yeterlilik (Board) Sınavı,


Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Yandal Uzmanlık Eğitimi’nin en güncel şekilde, sürekli değişen ve gelişen dinamik bir süreç içerisinde gerçekleşmesini ana hedef olarak görmektedir. Gerek yandal eğitim sürecinde, gerekse yandal eğitimi sonrasında Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlık Öğrencilerinin ve Uzmanlarının, klinik uygulamalarında çağın en ileri düzeyinde hizmet sunmaları için bilgi ve uygulama kalitelerini artırmak, gerekse sürekli değişim ve ilerlemenin görüldüğü bu alanda bilgi güncellemesine gereksinimi değerlendirmek için çeşitli ölçme yöntemleri de gereklidir.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği Yönetim Kurulu, Genel Kurulumuzun Onayı ile, en kısa süre içerisinde, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Yandal Uzmanlığı Yeterlilik Kurulu oluşturulmasını planlamaktadır. Bu kurul ile, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları yandal uzmanlık eğitiminin standardını oluşturmak ve geliştirmek, uzmanlık eğitimi sonrasında ulusal düzeyde standart sınav yapmak ve şartlarını oluşturmak ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama alanlarındaki sürekli tıp eğitimi etkinliklerine katılımı desteklemek bu kurulun ana görevlerini oluşturacaktır. Bu amaç için harekete geçerken, 23 - 27 Eylül 2020 tarihleri arasında Kıbrıs'da gerçekleştirilecek olan 13. Ulusal Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Kongresi'nde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları ve yandal eğitimi alan üyelerimizin katılabileceği bir Deneme Yeterlilik (Board) Sınavının yapılması planlanmıştır.

Bu sınav ile, hedefimiz olan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Board Sınavı’nın standartlarını, işleyişini ve sürecini ortaya koyalım istiyoruz. İkincisini gerçekleştireceğimiz sınavımız sonrasında artık çerçevesi daha net çizilmiş, amacı ve sonuçları ortaya konulmuş bir board sınavına doğru bir adım daha atmış olacağız. Nihayi amacımız ise, en güncel bilgiler ile donatılmış Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları, kendi alanında bilgi düzeyi ve klinik yeterliliği ile uluslararası alanda söz sahibi uzmanlarımızın olmasını olarak özetlenebilir. Uluslararası geçerliliğimiz için standart eğitimi ve ölçülebilir bilgi ile sağlanacaktır. Bu amaçla hazırlanacak soruların yer alacağı bu sınav, 40'ı çoktan seçmeli ve 5'i yapılandırılmış olmak üzere toplam 45 soruyu içeriyor olacaktır. Sınav süresi 90 dakika olarak belirlenmiştir.

Deneme amaçlı planlanan bu sınavın ardından gelecek yıllarda, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği tarafından yapılması planlanan Yeterlilik (Board) Sınavına geçiş planlanmaktadır.

Prof. Dr. Ateş Kara
Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği Başkanı
NOT: Yeterlilik Deneme Sınavı’na kayıt olmak için Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği sekreterliğine e-mail ile bilgilerinizi iletmenizi önemle rica ederiz.

E-posta: sekreter@cocukenfeksiyondernegi.org

Sayfayı Paylaşın:
Abstract Module