MENÜ GİRİŞ DUYURULAR TAKVİME EKLE FAVORİLERE EKLE E-BÜLTEN KAYIT
Çocuk Enfeksiyon 2020

Kongrenin Başlamasına
GÜN
SAAT   DAKİKA
23 – 27 Eylül 2020   Concorde Luxury Resort
Bildiri Gönderimi

Abstract Module

BİLDİRİ GÖNDERİM KURALLARI Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Kongresi sizlerin bildirimleri ile ancak başarıya ulaşacaktır. Bu nedenle, çocuk sağlığı ve çocuk enfeksiyon hastalıkları alanındaki bildirilerinizi bekliyoruz. Bildiri gönderimi ile ilgili olarak her aşamada Gözde Yiven'e (gozde@netkongre.com), teknik yönden destek için ve bilimsel danışma için de Dr. Ateş Kara (ateskara@hacettepe.edu.tr) veya Dr. Ergin Çiftçi'ye (erginciftci@gmail.com), Hasan Tezer'e (hasantezer@yahoo.com) ulaşabilirsiniz.

Bildiri başvuruları; sözlü veya poster olarak iki grup altında yapılacaktır. İlk aşamada, sizlerden tercihiniz olan sunum şeklini belirtmenizi rica ediyoruz, ancak, sözlü sunum için kısıtlı sayıda başvuru seçileceği için, sözlü sunum tercih etmeniz durumunda da bildirinizi poster olarak sunmanızı rica etmek durumunda kalabiliriz.

Kongremizde sunulmak üzere kabül edilmiş olan posterlerin tamamının özeti ve seçili posterlerin tam poster hali ile olan içeriği tam metin olarak Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Dergisi’nde yayınlanacaktır.

Gönderilmiş olan tüm bildiri özetleri, Bilimsel Danışma Kurulu tarafından değerlendirilerek, kongremizin olanakları çerçevesinde, kabul edilecek veya olanaklar nedeni ile sunulma imkanı olamayacak olan özet sahiplerine e-mail ile bilgi verilecektir.

Mevcut bildirileriniz kongrede sunulmak üzere değerlendirilmiştir. Kongremizin yeni tarihinde aynı şekilde programda yer alacaktır. İlave Bildirilerin Gönderimi için Son Kabul Tarihi; 15 Ağustos 2020'dir.

Tüm bildiriler, kongre esnasında dağıtılacak kongre hafıza çubuğunda yer alacak ve ayrıca, Ulusal ve Uluslararası indeksler tarafından taranan Çocuk Enfeksiyon Dergisi’nde yayınlanacaktır.

Kongremiz için sunumu kabul edilen ve programda yer alan, ancak kongrede kabul edilebilir bir sebep olmaksızın sunulmayan veya özeti zamanında teslim edilmeyen bildiriler Çocuk Enfeksiyon Dergisi’nde yayınlanamayacaktır.

Kongre kayıt işleminin tamamlanması için kongre organizatör firmasına kayıt talebinin bildirilmesi ve kayıt ücretinin belirtilen banka hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. Kayıt hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen sitemizin “Kayıt ve Konaklama” kısmına bakınız. Bildirisi kabul edilen katılımcıların 24 Ağustos 2020 tarihine kadar kayıtlarını tamamlamasını rica etmekteyiz.

YAZARLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR
 • Bildirilerin kabul edilmesinden sonra kongre kayıt ücretlerinin yatırılmış olması gerekir.
 • Bildiriler sadece kongre web sitesi üzerinden online olarak kabul edilecektir. Posta veya faks ile gönderilen özetler değerlendirmeye alınmayacaktır. Online olarak bildiri gönderme olanağına sahip olmayan araştırıcıların, Dr. Ateş Kara (ateskara@hacettepe.edu.tr) veya Dr. Ergin Çiftçi (erginciftci@gmail.com) ile irtibata geçmesini rica ederiz.
 • Bildirinin sunuş biçimi (sözel / poster) konusundaki son karar bilimsel komiteye aittir.
 • Özet 300 sözcüğü geçmemelidir. Hatasız olarak yazılmalıdır (300 kelimenin üzeri sistem tarafından kabul edilmeyecektir).
 • Başlıklarda kısaltmalar kullanılmamalıdır. Başlık, yazar isimleri ve kurumların yazımları ile ilgili kurallar online sistemde verilmiştir.
 • Yazarların isimleri, çalıştıkları yer, kurum ve il yazılırken uzun adresler ve unvan yazılmamalıdır.
 • Özet; Giriş, Materyal ve Metod, Bulgular ve Sonuç olarak belirlenen sıra ile yazılmalıdır.
 • Uluslararası sistemdeki kısaltmalar dışındaki kısaltmalar kullanılmamalıdır.
 • 12. Ulusal Çocuk Enfeksiyon Hastalıklar Kongresi'nde bildiriler Türkçe olarak sunulacaktır.

Poster Hazırlama ve Sunum Kuralları
 • Poster boyutu 50(yatay) x 70 (düşey) cm. ve tek parça halinde olmalıdır.
 • Poster özet, giriş, yöntem, bulgular, sonuçlar ve tartışma bölümlerinden oluşmalı ve kaynaklar belirtilmelidir.
 • Poster hazırlamada renk sınırlaması yoktur. Görselliği artırıcı şekil ve fotoğraflar renkli olarak kullanılabilir.
 • Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.
 • Posterler organizasyon komitesince belirlenecek numaralanmış panolara asılacaktır.
 • Poster asma konusunda organizasyon görevlileri poster sahiplerine yardımcı olacaktır.
 • Programda belirtilen süre boyunca poster sahipleri kendileri için ayrılmış poster alanında bulunarak çalışmaları konusunda katılımcıları bilgilendirmelidir.

ÖNEMLİ TARİHLER
İlave Bildiri gönderim için son tarih: 15 Ağustos 2020
Kabul mektuplarının gönderilmesi: 19 Ağustos 2020
Bildirisi kabul edilen katılımcıların kayıt işlemlerini tamamlaması için son tarih: 24 Ağustos 2020

ÖNEMLİ NOT:
Poster kabul süresi sonrasında bulguları yeni ortaya çıkmış ya da çok önem taşıdığı düşünülen bildiriler için son dakika bildiri sistemi kullanılacaktır. Bu değerlendirme süreci normal bildiri değerlendirme sürecinden ayrı ve bağımsız işleyecektir ve ayrı değerlendirilecektir. Benzer şekilde Çocuk Enfeksiyon Dergisi’nde son dakika bildirileri olarak yayınlanacaktır.

DİKKAT:
Özetler Çocuk Enfeksiyon Dergisi’nde orijinal hali ile basılacak olup herhangi bir düzeltme yapılmayacaktır. Bu nedenle özetin okunaklı olması ve üzerine silinti yapılmaması önem taşımamaktadır.

NOT:
Ek yardım için 0(216) 410 44 14 nolu telefonu arayabilirsiniz...
Sayfayı Paylaşın:
Abstract Module